Naturalna lekkość
BioAir Optimum™ to soczewki zapewniające doskonały komfort widzenia, posiadające ultra-cienką konstrukcję oraz powłokę chroniącą oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Wysoka Przepuszczalność
BioAir Premium™ to silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe o wysokiej przepuszczalności tlenowej oraz wysokim uwodnieniu.

Jesteś tutaj

Jak prawidłowo pielęgnować SOCZEWKI KONTAKTOWE
Zdrowie naszych oczu oraz jak najlepszy komfort widzenia są dla nas priorytetem! Dlatego tak ważne jest poprawne czyszczenie soczewek kontaktowych za pomocą płynu pielęgnacyjnego.

Ważne wskazówki!

Dokładnie myj ręce!

Mycie i osuszenie rąk przed każdym założeniem soczewek jest niezbędne, by uniknąć podrażnień oczu.

Zawsze zaczynaj od tego samego oka

By nigdy nie pomylić soczewek – najlepiej zaczynaj od tego samego oka przy każdym zakładaniu i zdejmowaniu soczewek

Po wyjęciu soczewki z oka – wyczyść ją!

Soczewki wielokrotnego użytku należy dokładnie wyczyścić zaraz po wyjęciu z oka, aby pozbyć się wszelkich drobnoustrojów.

Czyść soczewki tylko za pomocą płynu dezynfekującego!

Nie używaj do tego celu wody z kranu, wody sterylnej czy kropli nawilżających, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia soczewki, a nawet zakażenia bądź uszkodzenia oka.

 

Jak prawidłowo czyścić soczewki kontaktowe?

 1.  Za każdym razem wypłucz i wypełnij pojemnik do soczewek świeżym płynem dezynfekującym.
 2. Umieść pierwszą soczewkę w czystej i osuszonej ręce, a następnie wyczyść soczewkę używając kilku kropli płynu dezynfekującego i pocierając ją delikatnie palcem.
 3. Dokładnie wypłucz soczewkę ponownie używając niewielkiej ilości płynu dezynfekującego i umieść ją w przygotowanym pojemniku z płynem. Powtórz czynności z drugą soczewką.
 4. Pamiętaj zapoznać się z instrukcją płynu dezynfekującego, by wiedzieć jak długo soczewki powinny być dezynfekowane oraz jak często wymieniać płyn, gdy nie korzystasz z soczewek codziennie

 

Jak prawidłowo czyścić pojemniczek na soczewki?

 1. Opróżnij i wypłucz pojemniczek na soczewki świeżym płynem dezynfekującym. Nie czyść pojemnika w wodzie, ponieważ może zawierać zanieczyszczenia.
 2. Odwróć pojemnik i pozostaw otwarty do wyschnięcia. Nie pozostawiaj pojemnika w pobliżu toalety lub w wilgotnym pomieszczeniu, by uniknąć gromadzenia się drobnoustrojów.
 3. Pojemnik na soczewki powinien być regularnie wymieniany na nowy – najlepiej każdego miesiąca.

 

Aby zapewnić sobie najlepszą pielęgnację I efektywne działanie soczewek kontaktowych należy zawsze stosować się do zaleceń specjalisty oraz zapoznać się z instrukcją załączoną do soczewek kontaktowych, pojemniczka na soczewki czy płynu pielęgnacyjnego.

 

Gdzie kupić?

 
Produkty BioAir ™ są łatwo dostępne. Sprawdź logotypy
sklepów internetowych w których możesz je kupić
 • Dystrubucja w Polsce:
  Dział Regionalny Północny:
  J&M Prestige
  ul. Unii Europejskiej 4/B3
  86-050 Solec Kujawski
  tel. +48 52 387 32 91
  email: [email protected]


  Dział Regionalny Południowy:
  Novum
  ul. Rybnicka 70
  44-100 Gliwice
  tel. +48 508 711 948
  email: [email protected]